SLOVENSKÝ BILIARDOVÝ ZVÄZ

SLOVAKIA BILIARDS FEDERATION

Počas posledného víkendu (5.-6.10.) sa odohralo viacero turnajov nie len na Slovensku ale aj v zahraničí s našou účasťou.

Majstrovstvá Slovenska mužov – straight pool

Séria mužských majstrovstiev Slovenska začala štrnástkou. Aj napriek tomu, že dlhodobo sa hrá táto disciplína formou OPEN turnaja aj tento rok prilákala veľmi malý počet hráčov. 18 hráčov sa pobilo o titul Majstra Slovenska v tejto disciplíne.

Do štvrťfinále sa postupne z vyhratej strany dostali: Domján, Koles, Koniar, Polách. Cez prehratú stranu sa do tejto fázy prekvapujúco dostal Michal Frank. V tejto časti turnaja sa odohral najnapínavejší zápas turnaja medzi Jakubom Koniarom a Kristiánom Mrvom. Týmto víťazstvom sa Jakub Koniar naštartoval k celkovej výhre a ďalšiemu titulu Majstra Slovenska

Majstrovstvá Slovenska mužov – hra č.9

V nedeľu pokračovali MSR druhou disciplínou. Najlepšia 16ka z turnajov Slovenského pohára si zmerala sily v hre č.9.

Memoriál Ladislava Šrámeka – medzinárodný turnaj vozíčkárov

Prvý októbrový víkend Lavos Billiard Club Bratislava už tradične patrí Memoriálu Ladislava Šrameka – 9.ročník medzinárodného turnaja vozíčkarov v biliarde. Tento rok sa zúčastnilo historicky najmenej hráčov – iba 7. Jeden Rakúšan – Harald Fink, Poliak – Emil Malanowski a pätica Slovákov – Macho, Jasenovec, Hudec, Škabla a Šelinga. Hrala sa hra č.9 a vytvorená bola iba jedna skupina systémom každý s každým na 5 víťazných hier. Turnaj bol rozdelený do dvoch dní.

Hneď od úvodných hier bolo vidieť, že Emil Malanowski z Poľska si prišiel po víťazstvo. Jediný hráč ktorý ho potrápil najviac bol Peter Macho, ktorý obsadil druhé miesto. Do posledného zápasu sa rozhodovalo o treťom mieste vo vzájomnom zápase medzi Finkom a Šelingom. Napokon to lepšie skončilo pre Rakúskeho hráča.

4.miesto – Šelinga, 5.miesto – Jasenovec, 6.miesto – Hudec, 7.miesto – Škabla.

Veľká vďaka patrí SBiZu za krásne poháre, Martinovi Novosedlíkovi za pomoc a technickú podporu počas celého víkendu a rovnako aj personálu Lavos Billiard Clubu – Rišovi, Miške a Danielovi.

3.miesto Peter Macho 1.miesto Emil Malinowski 2.miesto Harald Fink 4. miesto Peter Šelinga

Juniorská Grand Prix – Wels, Rakúsko

Na pozvanie z rakúskej strany sme na juniorský turnaj vo Welse poslali skromné dvojčlenné zastúpenie zo Senice – Matúš Petrák, Kevin Kutálek.

Na výraznejší úspech medzi juniorskou špičkou z rakúska to nestačilo. Skúsenosti, ktoré nazbierali však isto využijú v nasledujúcich turnajoch.