SLOVENSKÝ BILIARDOVÝ ZVÄZ

SLOVAKIA BILIARDS FEDERATION

SUPER VÍKEND V BRATISLAVE OVLÁDOL PAWEL BOGUSZEWSKI!

3 min read

V bratislavských biliardových kluboch GALAXIA VR Bratislava a Billiard Club LAVOS Bratislava sa cez víkend odohral medzinárodný biliardový turnaj Dynamic Billiard Best of the East, za účasti takmer 80 hráčov z Poľska, Česka, Chorvátska, Rumunska, Ukrajiny a Slovenska.

Turnaj organizačne zabezpečil Slovenský biliardový zväz v spolupráci s East European Biliard Council a bol súčasťou osláv pri príležitosti 30-teho výročia vzniku národného športového zväzu.

Už v piatok sa odohral pozvánkový turnaj dvojíc 30Y SBIZ TEAM CUP 2023 , kde za družstvá z Poľska, Česka a Slovenska štartovali viacnásobní medailisti z majstrovstiev Európy a z majstrovstiev sveta. Víťazstvo si vybojovalo družstvo z Poľska (Monika Zabek, Dominik Jastrab – majster sveta juniorov).

V sobotu sa začal hlavný turnaj, v hre č.9, zápasmi v skupinách. Viacero našich hráčov sa prebojovalo do nedeľného hlavného turnaja.

Po skončení skupín sa večer odohral aj turnaj „druhá šanca“ LOOSERS BotE 2023 v hre č.9,  v ktorom vyhral ukrajinský športovec Nikita Rudenko, ktorý vo finále porazil Romana Cerulíka.

V nedeľu už pokračovalo iba 40 najlepších hráčov. Výborne si počínali naši elitný hráči a nechýbalo veľa, výsledok mohol byť veľmi výrazný.

Milan Mrva a Lukáš Kováč bojovali v LAST 16, a skvele zahrala dvojica Balázs Kӧles, Tomáš Krovina, ktorí sa prebojovali až do štvrťfinále.

Do semifinále sa nakoniec dostali traja Poliaci a Slovenský reprezentant Jakub Koniar, hráč 1.BC GALAXIA KAMIPROFIT Bratislava, ktorý v osemfinále porazil v pomere 7:3 Szymona Kurala (PL), minuloročného víťaza celej série turnajov Best of the East, vo štvrťfinále Daniel Maciola (PL), aktuálne 13. hráča európskeho biliardového rebríčka jednotlivcov pomerom 7:5.

V boji o postup do finále sa stretol s prekvapením turnaja Pawlom Boguszewskim ( z Green Clubu Gdańsk), po vydarenom začiatku sa podarilo mladému Poliakovi otočiť vývoj zápasu a dobrými bezchybnými dohrávkami vyhral 7:5. V druhom semifinále sa stretli Michal Muklewicz a Dominik Zajac (7:6).

V poľskom finále nakoniec Pawel Boguszewski porazil Michala Muklewicza v pomere 7:2 a odniesol si pohár pre víťaza. Pre oboch hráčov to bol prvý výrazný úspech na medzinárodnej úrovni. Gratulujeme!

Celkový víťaz Pawel Boguszewski
Druhé miesto Michal Muklewicz, prvý z ľava

Tretie miesto pre slovenského reprezentanta Jakuba Koniara je v silnej konkurencii  prvým tohtoročným úspechom slovenského biliardu na medzinárodnej úrovni!

Tretie delené miesta Jakub Koniar a Dominik Zajac

Biliardový víkend bol vydarenou športovou akciou a propagáciou tohto športu, vďaka patrí klubom Biliard Club Lavos Bratislava a Galaxia VR Bratislava, za finančnú podporu Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR, a všetkým dobrovoľníkom, členom Slovenského biliardového zväzu za účasť a podporu. Poďakovanie za vzornú reprezentáciu patrí hráčom – členom SBIZ a veľká gratulácia víťazom!!!